Przed nami czas wakacyjnego wypoczynku, letnich wyjazdów. Okres, kiedy krótkie sukienki i wydekoltowane bluzki więcej
wtorek, 07 luty 2012 16:38

Calagel koniec z bólem podczas ząbkowania

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Ząbkowaniem nazywamy proces wyrzynania się pierwszych ząbków mlecznych u dziecka. W większości przypadków ząbkowanie rozpoczyna się w mniej więcej szóstym miesiącu życia dziecka. Wyjątkiem są wcześniaki u, których ząbkowanie rozpoczyna się miesiąc później.


Ból jaki towarzyszy podczas procesu wyrzynania się ząbków jest zależny od tego , że otwór kostny przez, który przedostaje się zawiązek mleczaka jest mniejszy od średnicy korony zęba. Wynikiem takiej sytuacji jest napór spowodowany wyrzynaniem się ząbków, który oddziaływuje na sąsiadującą tkankę łączną i kostną. Konsekwencją takiego procesu jest powstanie bolesnego stanu zapalnego. U maluszka u, którego zaczynają pojawiać się pierwsze ząbki zwiększa się działanie gruczołów ślinowych, a dziąsła stają się zaczerwienione oraz obrzęknięte. Towarzyszyć temu może również swędzenie oraz ból.

Jak pomóc maluszkowi


Ból, który jest odczuwany przy ząbkowaniu jest męczący dla małego dziecka, czasami nie daje mu spać, a niekiedy maluch nie ma apetytu. Z pomocą w takich sytuacjach przyjdzie Calgel, jest do żel, który w bardzo szybkim czasie redukuje ból podczas ząbkowania. Calgel ma również działanie łagodzące, gdyż łagodzi on podrażnienia dziąseł. Posmarowanie dziecku dziąseł nie będzie stanowiło problemy, gdyż żel ma karmelkowy smak, ważne jest to, że nie zawiera on cukru. Calgel można stosować już od trzeciego miesiąca życia dziecka.
 

Jak stosować Calgel?

 

Żel należy nakładać miejscowo u dzieci powyżej trzeciego miesiąca życia. Pamiętaj, aby przed nałożeniem żelu dokładnie umyć ręce. Najpierw nanieś na palec małą ilość żelu i wetrzyj go w miejsce, gdzie zaczynają wyrzynać się ząbki. Ważne jest, aby nie przekroczyć zalecanej dobowej dawki żelu – max. 6 razy na dobę.


Przeciwwskazania do stosowania żelu


Żelu nie należy nakładać w sytuacjach, gdy dziecko jest nadwrażliwe na substancje czynne, bądź też pomocnicze np. rumianek.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM