piątek, 27 styczeń 2012 08:36

Aktywność od kołyski – zdrowie na lata

Written by
Rate this item
(2 votes)

Według opinii Krajowego Stowarzyszenia Sportu i Wychowania Fizycznego (National Association of Sport and Physical Education) w Stanach Zjednoczonych, dzieci od najmłodszych lat powinny spędzać 60 minut w ciągu dnia w ruchu.

 

To zalecenie dotyczy niemowlaków, przedszkolaków i dorastających dzieci. Stowarzyszenie radzi, by już od najwcześniejszych lat życia dziecka, przyzwyczajać je do aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że dla maluszka nieumiejącego jeszcze chodzić aktywnością fizyczną jest już łącznie oddychanie, łykanie, ssanie.

 

Warto ćwiczyć z małymi dziećmi, by potem nauczyć je samodzielnego wykonywania ćwiczeń oraz zachęcić do wszelkiego ruchu. Z niemowlakiem można ćwiczyć na kocyku na podłodze i wykonywać z nim lekkie rozciąganie. Można układać go w nosidełku podczas wykonywania codziennych czynności. Oczywiście spacer w wózku jest niezastąpiony dla małego dziecka. Aktywnością jest dla niego także przytulanie przez mamę, mówienie do niego i bawienie się z nim.  

 

Przedszkolaki i dorastające dzieci spędzają niestety zbyt dużo czasu na oglądaniu telewizji czy graniu na komputerze. Dla nich ruch jest koniecznością. Badania NASPE pokazują, że jeśli aktywność fizyczna jest dla dzieci częścią dnia, wówczas przejawia się u nich znacznie mniejsza skłonność do przybierania na wadze oraz występowania chorób związanych z otyłością w dorosłym wieku. Łącznie na wszelką aktywność dzieci muszą przeznaczać 60 minut w ciągu dnia.   

 

Odpowiednio dobrane ćwiczenia i dobrze zbilansowana dieta mają kluczowy wpływ na zdrowy rozwój niemowlaków, przedszkolaków i dorastających dzieci. Codzienne, proste  ćwiczenia przynoszą im niesamowite korzyści, które przekładają się na późniejsze lata.

 

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM